Recept na postřik

Sezona klíšťat je před námi, abychom se chránili před pobytem těchto nevítaných parazitů používáme mnoho druhů repelentů a zaručených tipů jak se vyhnout nechtěnému kontaktu.

Základem je řádné oblečení, vyhýbáme se krátkým nohavicím, sandálům a jiným typům přezůvek a krátkým rukávům. Tak asi uvažujeme všichni při plánovaném vstupu do lesa, ale klíště můžeme chytit na zahradě, v parku a tak vám přinášíme vcelku jednoduchý, ale účinný recept na výrobu "domácího postřiku". Návod na domácí biorepelent jsme si půjčili  ze Švédska.

Rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!

 Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv!!